Newfoundlanderkennel

"From Close Harmony"

  

 

Tentoonstellingen Amy

2013

 

 

Oss

02-06-2013

ZG2

Arnhem

20-05-2013

U2

Goes

21-04-2013

U4

Leiden

24-03-2013

ZG

Groningen

02-03-2013

U3

Eindhoven

03-02-2013

U4

 

 

 

2012

 

 

Amsterdam

24-11-2012

U4

Dulmen (Dtsl.)

23-09-2012

ZG

Rotterdam

25-08-2012

U4

Heteren

16-06-2012

U

Arnhem

28-05-2012

U

Luxemburg

19-05-2012

U2

Lingen (Dtsl.)

28-04-2012

U2

Leeuwarden

09-04-2012

U1

Zutphen

25-03-2012

U2

Groningen

04-03-2012

U2

 

 

 

2011

 

 

Kassel (Dtsl.)

11-12-2011

U1

Werl (Dtsl.)

27-11-2011

U4

Amsterdam

26-11-2011

U3

Bleiswijk

06-11-2011

ZG2

Den Bosch

23-10-2011

ZG4

Rotterdam

27-08-2011

ZG2

Arnhem

13-06-2011

U2

Goes

15-05-2011

ZG

Luxemburg

26-03-2011

U1

Leiden

20-03-2011

ZG

Zutphen

13-03-2011

ZG

Eindhoven

06-02-2011

VB1

Nijmegen

13-12-2011

VB3

 

 

 

2010

 

 

Werl (Dtsl.)

28-11-2010

VB3

Amsterdam

27-11-2010

VB1

Bleiswijk

07-11-2010

VB1

Utrecht

23-10-2010

VB1

 

 

 

 

Openklasse

Dhr. A. Czegledi (CZ.)

 

Openklasse

Mw. C. Jarman (ZA.)

 

Openklasse

Dhr. M. Leonard (IE.)

 

Openklasse

Mw. Klok-'t Hart

 

Openklasse

Mw. Gerda Brouwer

 

Openklasse

Mw. Rita Breesch (BE.)

 

 

 

 

 

 

 

Openklasse

Dhr. S. Sinko (Slovenie)

 

Openklasse

Mw. B. Eichel (USA)

 

Openklasse

Dhr. S. Oates (Ierland)

 

Openklasse

Mw. A. Springthorpe (GB.

 

Openklasse

Dhr. Levente (Hun.)

Res.CACL

Tussenklasse

Dhr. E. Prunier (Fr.)

Res.-Anw.Dt.Ch.VDH

Tussenklasse

Mw. M. Blaha (A.)

 

Tussenklasse

Dhr. P. Roosenboom (BE)

 

Tussenklasse

Mw. Klok-'t Hart

 

Tussenklasse

Mw. B. Gothen (DK.)

 

 

 

 

 

 

Anw.Dt.Ch.VDH

Tussenklasse

Mw. I. Huber(Dtsl.

 

Tussenklasse

Mw.Stalder-Glauser(CH)

 

Tussenklasse

Dhr. v. Raamsdonk

 

Jeugdklasse

Dhr. Wauben

 

Jeugdklasse

Dhr. v. Hummel

 

Jeugdklasse

Dhr. J. v. Belt

 

Jeugdklasse

Mw. Kuster

 

Jeugdklasse

Mw.Utke Ramsing(DK)

Lux. Jeugdkampioen

Jeugdklasse

Mw. Vermeire (BE.)

 

Jeugdklasse

Mw. Butenhoff(Dtsl)

 

Jeugdklasse

Dhr. J. Hiddes

Beste Pup

Puppyklasse

Dhr. Hjorth (NO.)

 

Puppyklasse

Mw. v. Deijl

 

 

 

 

 

 

 

Puppyklasse

Dhr. T. Newhouse (VS.)

Beste Pup

Puppyklasse

Dhr. J.Schepers

Beste Baby

Babyklasse

Dhr. Staav (S.)

Beste Baby

Babyklasse

Mw. Kortleve-Prins